Objavljene nominacije za 76. nagradu Akademije

Objavljene nominacije za 76. nagradu Akademije



autor Eugene Hernandez

Službeni plakat za 76. godišnje nagrade Akademije. Dizajner: Burton Morris Poster 2003. A.M.P.A.S. Oscarov kipar A.M.P.A.S.

'Dobro jutro svima i držite se svojih šešira.' Sigourney Weaver rekao je gledateljima prije otkrivanja nominacija za akademske nagrade jutros u Beverly Hillsu u Kaliforniji. Zapravo, iznenađujuće uključenosti i isključenja obilježavaju nominacije za 76. Oscara. To je popis koji kombinira neočekivane manje, specijalne i strane filmove s nekim holivudskim filmovima s više proračuna. Imenovani su najavljeni jutros na Beverly Hillsu.

2019. natjecatelji za Oscara

'Gospodar prstenova: Povratak kralja' nabbed 11 nominacija, vodeći paket, dok 'Gospodar i zapovjednik: daleka strana svijeta' dobio 10. 'Hladna planina' je izostavljen iz nekih velikih kategorija, dobivši samo 7 nominacija. Iznenađenja su nastala od takvih filmova kao što su „Grad Božji“ s 4 nominacije i glavom za 'Jahač kitova.'

Potpuni popis nominiranih dostupan je dolje (informacije koje pruža Akademija za filmsku umjetnost i znanost):

Akademija filmskih umjetnosti i znanosti

NOMINACIJE PO KATEGORIJI - 76. NAGRADE

DJELOVANJE AKTORA U VODIČNOJ ULOGI

Johnny Depp u filmu 'Pirati s Kariba: Prokletstvo crnog bisera' (Buena Vista)

Ben Kingsley iz 'Kuće magle i pijeska' (DreamWorks u suradnji s Cobalt Media Group)

Jude Law u 'Hladnoj planini' (Miramax)

Bill Murray u 'Izgubljeni u prijevodu' (Fokusne značajke)

Sean Penn u 'Mystic Riveru' (Warner Bros.)

IZVRŠENJE AKTORA U PODRUČJU Uloga

Alec Baldwin u filmu 'Hladnjak' (Lavovi vrata)

Benicio Del Toro u '21 gramu' (značajke u fokusu)

Djimon Hounsou u filmu 'In America' ​​(Fox Searchlight / 20th Century Fox)

Tim Robbins u 'Mystic Riveru' (Warner Bros.)

Ken Watanabe u 'Posljednjem samuraju' (Warner Bros.)

DJELOVANJE PRISTUPOM U VODIČU ULOGU

Keisha Castle-Hughes u 'Whale Rider' (Newmarket Films)

Diane Keaton u filmu „Nešto mora dati“ (Sony Pictures Release)

Samantha Morton u filmu 'In America' ​​(Fox Searchlight / 20th Century Fox)

Charlize Theron u 'Monsteru' (Newmarket Filmovi)

Naomi Watts u „21 gramu“ (fokusne značajke)

IZVRŠENJE PRISTUPOM U POMOĆNOJ ULOGI

Shohreh Aghdashloo u 'Kući pijeska i magle' (DreamWorks u suradnji s Cobalt Media Group)

Patricia Clarkson u 'Pieces of April' (Ujedinjeni umjetnici kroz MGM)

Marcia Gay Harden iz 'Mystic River' (Warner Bros.)

Holly Hunter u 'Trinaest' (Fox Searchlight / 20th Century Fox)

Renée Zellweger iz 'Hladne planine' (Miramax)

NAJBOLJI ANIMIRAN FILM FIRME GODINE

'Brat medvjedić' (dobar pogled)

'Pronalaženje Nemo' (Dobar pogled)

'Trojke Bellevillea' (Sony Pictures Classics)

OSTVARENJE U SMJERI UMJETNOSTI

'Djevojka s bisernom naušnicom' (Lavova vrata)

Umjetnička režija: Ben Van Os

Dekoracija postava: Cecile Heideman

'Posljednji samuraji' (Warner Bros.)

Umjetnička režija: Lilly Kilvert

Dekoracija postava: Gretchen Rau

'Gospodar prstenova: Povratak kralja' (Nova linija)

Umjetnički smjer: Grant Major

Dekoracija postava: Dan Hennah i Alan Lee

'Gospodar i zapovjednik: daleka strana svijeta' (20. stoljeća Fox)

Umjetnička režija: William Sandell

Dekoracija postava: Robert Gould

„Seabiscuit“ (Universal / DreamWorks / Spyglass)

Umjetnička režija: Jeannine Oppewall

Dekoracija postava: Leslie Pope

OSTVARENJE U KINEMATOGRAFIJI

„Grad Božji“ (Miramax)

Cesar Charlone

'Hladna planina' (Miramax)

John Seale

'Djevojka s bisernom naušnicom' (Lavova vrata)

Eduardo Serra

'Gospodar i zapovjednik: daleka strana svijeta' (20. stoljeća Fox)

Russell Boyd

„Seabiscuit“ (Universal / DreamWorks / Spyglass)

John Schwartzman

POSTIGNUĆE U DIZAJNU KOSTIMA

'Djevojka s bisernom naušnicom' (Lavova vrata)

Dien van Straalen

'Posljednji samuraji' (Warner Bros.)

Ja sam Dickson

'Gospodar prstenova: Povratak kralja' (Nova linija)

S Dicksonom i Richardom Taylorom

'Gospodar i zapovjednik: daleka strana svijeta' (20. stoljeća Fox)

Wendy Stites

„Seabiscuit“ (Universal / DreamWorks / Spyglass)

Judianna Makovsky

OSTVARENJE U SMJERU

„Grad Božji“ (Miramax)

Fernando Meirelles

'Gospodar prstenova: Povratak kralja' (Nova linija)

Peter Jackson

'Izgubljeni u prijevodu' (Fokusne značajke)

Sofia Coppola

'Gospodar i zapovjednik: daleka strana svijeta' (20. stoljeća Fox)

Peter Weir

'Mystic River' (Warner Bros.)

Clint Eastwood

NAJBOLJI DOKUMENTARNI ZNAČAJ

'Balseros' (Sedmo umjetničko izdanje)

A Bausan Films S.L. proizvodnja

Carlos Bosch i Marcos Loris Omedes

'Uhvaćanje Friedmana' (slike Magnolije)

Hit prizemne produkcije

Andrew Jarecki i Marc Smerling

'Magla rata' (Sony Pictures Classics)

Proizvodnja robne kuće Globe

Errol Morris i Michael Williams

'Moj arhitekt' (New Yorker)

Louis Kahn Project, Inc. Proizvodnja

Nathaniel Kahn i Susan R. Behr

'Vremensko podzemlje' (distribucija sjena)

Proizvodnja besplatne povijesti

Sam Green i Bill Siegel

NAJBOLJI DOKUMENTARNI KRATAK PREDMET

'Azil'

Stalna komunikacija i make-do produkcija

Sandy McLeod i Gini Reticker

'Černobilsko srce'

Produkcija u dokumentarcima u centru grada

Maryann DeLeo

'Trajektne priče'

Produkcija Penelope slike

Katja Esson

OSTVARENJE U UREĐENJU FILMA

„Grad Božji“ (Miramax)

Daniel Rezende

'Hladna planina' (Miramax)

Walter Murch

'Gospodar prstenova: Povratak kralja' (Nova linija)

Jamie Selkirk

'Gospodar i zapovjednik: daleka strana svijeta' (20. stoljeća Fox)

Lee Smith

„Seabiscuit“ (Universal / DreamWorks / Spyglass)

William Goldenberg

NAJBOLJI FILM STRANOG JEZIKA GODINE

'Barbarske invazije'

Cinemamaginaire Inc. Proizvodnja

Kanada

'Zlo'

Filmska i televizijska produkcija Moviola

Švedska

'Samuraj sumraka'

Shochiku / Nippon televizijska mreža / Sumitomo / Hakuhodo / Nippon Shuppan Hanbai / Eisei Gekijo produkcija

Japan

'Blizanke'

Filmska produkcija IdtV

Nizozemska

„Zelary”

Total HelpArt T.H.A./Barrandov Studio Produkcija

Češka Republika

OSTVARENJE U ZAKONU

'Gospodar prstenova: Povratak kralja' (Nova linija)

Richard Taylor i Peter King

'Gospodar i zapovjednik: daleka strana svijeta' (20. stoljeća Fox)

Edouard Henriques III i Yolanda Toussieng

'Pirati s Kariba: Prokletstvo crnog bisera' (Buena Vista)

Ve Neill i Martin Samuel

OSTVARENJE U GLAZBENOJ PISANI ZA SLIKE KRETANJA (Izvorni rezultat)

'Velika riba' (Sony Pictures Release)

Danny Elfman

'Hladna planina' (Miramax)

Gabriel Yared

'Pronalaženje Nemo' (Dobar pogled)

Thomas Newman

'Kuća pijeska i magle' (DreamWorks u suradnji s Cobalt Media Group)

James Horner

'Gospodar prstenova: Povratak kralja' (Nova linija)

Howard Shore

OSTVARENJE U GLAZBENOJ PISANI ZA MOTIONE SLIKE (Izvornik
pjesma)

'Na zapad' iz 'Gospodara prstenova: Povratak kralja' (Nova linija)

Glazba i tekstovi Fran Walsh i Howard Shore i Annie Lennox

„Poljubac na kraju duge“ iz „Moćnog vjetra“ (Warner Bros.)

Glazba i tekstovi Michael McKean i Annette O’Toole

autor smiješka ljudi

'Scarlet Tide' s 'Hladne planine' (Miramax)

Glazba i tekstovi T Bone Burnett i Elvisa Costella

'Trojke Bellevillea' iz 'Trojke Bellevillea' (Sony Pictures Classics)

Glazba Benoita Charesta Lyric Sylvain Chomet

'Bit ćeš moja istinska ljubav' iz 'Hladne planine' (Miramax)

Glazba i tekstovi Stinga

NAJBOLJA SLIKA SLIKA GODINE

'Gospodar prstenova: Povratak kralja' (Nova linija)

Proizvodnja filmova s ​​orahom

Barrie M. Osborne, Peter Jackson i Fran Walsh, producenti

'Izgubljeni u prijevodu' (Fokusne značajke)

Američka proizvodnja Zoetrope / Elementarnih filmova

Ross Katz i Sofia Coppola, producenti

'Gospodar i zapovjednik: daleka strana svijeta' (20. stoljeća Fox)

Proizvodnja Foxa 20. stoljeća i univerzalnih slika i filmova Miramax

Samuel Goldwyn, Jr., Peter Weir i Duncan Henderson, producenti

'Mystic River' (Warner Bros.)

Produkcija slika Warner Bros.

Robert Lorenz, Judie G. Hoyt i Clint Eastwood, producenti

„Seabiscuit“ (Universal / DreamWorks / Spyglass)

Univerzalna proizvodnja slika / DreamWorks slika

Imenovane osobe koje treba odrediti

NAJBOLJI ANIMIRAN KRATAK FILM

„Boundin'”

Produkcija Pixar Animation Studios

Bud Luckey

'Odredište' (dobar pogled)

Produkcija slika Walt Disney

Dominique Monfery i Roy Edward Disney

„Gone Nutty“ (20. st. Lisica)

Produkcija Blue Sky Studios

Carlos Saldanha i John C. Donkin

'Harvie Krumpet'

Produkcija slika melodrame

Adam Elliot

'Grickalice'

Produkcija Acme Filmworks

Chris Hinton

NAJBOLJI ŽIVI AKCIJSKI KRATKI FILM

'Crvena jakna'

Hamburger Filmwerkstatt Production

Florian Baxmeyer

'Most (Most)'

Produkcija filmova u Eastwind-u

Bobby Garabedian i William Zabka

„Squash”

Proizvodnja Tetramedia

Lionel bailliu

'(A) Torzija [(A) Torzija]'

Produkcija Studio Arkadena

Stefan Arsenijevic

'Dva vojnika'

Proizvodnja tvrtke za izradu cipela za cipele

Aaron Schneider i Andrew J. Sacks

OSTVARENJE U UREĐANJU ZVUKA

'Pronalaženje Nemo' (Dobar pogled)

Gary Rydstrom i Michael Silvers

'Gospodar i zapovjednik: daleka strana svijeta' (20. stoljeća Fox)

Richard King

'Pirati s Kariba: Prokletstvo crnog bisera' (Buena Vista)

Christopher Boyes i George Watters II

DOSTAVO U ZVUČNOM MJEŠAVANJU

'Posljednji samuraji' (Warner Bros.)

Andy Nelson, Anna Behlmer i Jeff Wexler

'Gospodar prstenova: Povratak kralja' (Nova linija)

Christopher Boyes, Michael Semanick, Michael Hedges i Hammond Peek

'Gospodar i zapovjednik: daleka strana svijeta' (20. stoljeća Fox)

Paul Massey, D.M. Hemphill i Arthur Rochester

'Pirati s Kariba: Prokletstvo crnog bisera' (Buena Vista)

Christopher Boyes, David Parker, David Campbell i Lee Orloff

„Seabiscuit“ (Universal / DreamWorks / Spyglass)

Andy Nelson, Anna Behlmer i Tod A. Maitland

OSTVARENJE U VIZUALNIM UČINKIMA

'Gospodar prstenova: Povratak kralja' (Nova linija)

Jim Rygiel, Joe Letteri, Randall William Cook i Alex Funke

'Gospodar i zapovjednik: daleka strana svijeta' (20. stoljeća Fox)

Dan Sudick, Stefen Fangmeier, Nathan McGuinness i Robert Stromberg

'Pirati s Kariba: Prokletstvo crnog bisera' (Buena Vista)

John Knoll, Hal Hickel, Charles Gibson i Terry Frazee

PRILAGOJENI EKRON

'Američki sjaj' (HBO Filmovi u suradnji s Fine Line značajkama)

Napisali Robert Pulcini i Shari Springer Berman

„Grad Božji“ (Miramax)

Scenarij Braulio Mantovani

'Gospodar prstenova: Povratak kralja' (Nova linija)

Scenarij Fran Walsh, Philippa Boyens i Peter Jackson

'Mystic River' (Warner Bros.)

Scenarij Briana Helgelanda

„Seabiscuit“ (Universal / DreamWorks / Spyglass)

Za ekran napisao Gary Ross

Izvorni ekran

'Barbarske invazije' (Miramax)

Napisao Denys Arcand

'Prljave lijepe stvari' (Miramax i BBC Filmovi)

Napisao Steven Knight

'Pronalaženje Nemo' (Dobar pogled)

Scenarij Andrew Stanton, Bob Peterson i David Reynolds

jack london martin eden

Izvorna priča Andrewa Stantona

'U Americi' (Fox Searchlight / 20th Century Fox)

Napisali Jim Sheridan i Naomi Sheridan & Kirsten Sheridan

'Izgubljeni u prijevodu' (Fokusne značajke)

Napisala Sofia Coppola

Top Članci

Kategorija

Pregled

Značajke

Vijesti

Televizija

Alat

Film

Festivali

Recenzije

Nagrade

Blagajna

Intervjui

Clickables

Arena

Video Igre

Podcast

Sadržaj Robne Marke

Nagrade U Sezoni

Kamion Filma

Utjecajni